Тема. Права дитини..


Мета: розширити знання учнів про основні права дитини, визначені Конвенцією про права дитини; вчити виконувати свої обов’язки в школі; виховувати відповідальність, дисциплінованість.
 

                       Хід уроку.
І. Організаційний момент.
ІІ. Актуалізація опорних знань, мотивація навчальної діяльності.
-         Прочитайте,будь ласка, назву другого розділу на с. 55. Що ми будемо вивчати у цьому розділі? (Права й обов’язки дитини, склад родини, як допомагати дорослим, спілкування без слів…)
-         Які права дитини ви знаєте?
-         Чи є у дітей обов’язки?
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
-         Сьогодні  ви доповните свої знання про те, які права й обов’язки є у дітей.
ІV. Вивчення нового матеріалу.
1.      Робота за підручником (с.56-59).
-         Перелічіть,які права мають усі діти?
-         Розгляньте малюнки з казки про Буратіно (с. 56)і дайте відповідь на запитання:
Хто дав Буратіно ім’я, купив йому абетку,відправив до школи?
Хто хотів спалити Буратіно в печі?
Хто намагався його обдурити і обікрасти?
Хто подарував йому золотого ключика?
Хто у цій казці захищає права дитини, а хто – їх порушує?
-         Прочитайте права на ім’я і громадянство (с.57). Як ви його розумієте?
Робота в групах.
-         По черзі назвіть, будь ласка, своє повне ім’я і те, як ви любите, щоб вас називали?
Обговорювання:
Громадянами якої країни ви є?
Які імена найпоширеніші в Україні?
Які ви знаєте іноземні імена?
Чому не можна вигадувати образливі прізвиська іншим дітям?
-         Образливі прізвиська порушують права дитини?
-         Прочитайте право на навчання і повноцінний розвиток(с.58). як ви його розумієте?
-         Розгляньте малюнок і скажіть, хто допомагає дітям здобувати освіту і розвивати свої здібності?
-         Який ваш улюблений предмет?
-         Що ви робите для свого розвитку у вільний від навчання час?
-         Учитися – не тільки ваше право, а й обов’язок!
-         Прочитайте право на любов і турботу (с. 59). Як ви його розумієте?

Робота в парах.
-         Об’єднайтесь у пари. Розкажіть про найкращий подарунок у своєму житті. Хто вам його подарував?
-         Прочитайте право на захист і медичну допомогу. Як ви його розумієте?
-         Розгляньте малюнки. Що на них зображено? Складіть речення.
-         Хто є найкращими захисниками своїх дітей? Хто дбає про захист прав дітей? Який ваш обов’язок?
2.      Фізкультурна хвилинка.
V.  Узагальнення  та  систематизація опорних знань.
    1. Робота в парах.
Діти об’єднуються в 3 групи з однаковою кількістю учнів. Кожна група отримує конверт із завданням у ньому тлумаченням певного права дитини.
Завдання:
Придумати та намалювати умовний символ цього на альбомному аркуші, провести презентацію свого символу в класі.
Показ символів Світової книги прав людини та пропонування порівняти їх із власними малюнками (чим схожі,чим різняться).
Тлумачення прав дитини у конвертах
Усі діти мають право на відпочинок і дозвілля.
Кожна дитина має право на любов і піклування.
Жодна дитина не повинна бути скривджена й зневажена.
Усі діти є рівні в правах, ніхто не повинен їх порушувати.
Усі діти мають право на здобуття освіти.
Усі діти мають право на медичну допомогу.
-         Поміркуйте і розкажіть про права,які допомагають вам зберегти і зміцнити здоров’я.
-         Розкажіть, коли права дитини порушуються.
2.      Тестування.
1)     Які ти маєш права?
На рівність з іншими;
на відпочинок і дозвілля;
на висловлення своїх думок;
на повноцінне харчування;
на любов і піклування;
на медичне обслуговування;
на навчання;
на лінь.


2)     Які обов’язки учня ти виконуєш?
Сумлінно вчитися;
Поважати дорослих;
Порушувати дисципліну;
Бути охайним;
Дотримуватися правил шкільної поведінки.
VІ. Підсумок уроку.
-         Які права мають діти?
-         Чи всі діти мають одинакові права?
-         Які права учня ви запамятали?
-         Про які права ви дізналися сьогодні вперше?
-         Чи мають молодші школярі обов’язки?






  

Немає коментарів:

Дописати коментар